| pitikaaaa a întrebat:

Hey multumesc celor care au raspuns l` intrebarea mea am facut si eu ceva. dar in romana deci am nevoie de ajutor pentru a o face in englezahappybatting eyelashes sau un translator BUN(daca exista)laughing. Biografia mea (oarecum proprielaughing )
Bill Kaulitz Trumper, impreuna cu fratele sau geaman(Tom Kaulitz Trumper), castiga in 2003 concursul"Star Search". La 13 ani ii cunosc pe Gustav si Georg. Cei 2 nu au avut succesul gemenilor.Bill hotaraste sa formeze o trupa, impreuna cu Tom(la chitara), Gustav(Chitara) si Georg(tobe), cu numele "Devilish". Producatorul Peter Hoffman se bucura impreuna cu cei 4 de un succes imens inca de la prima piesa de dragoste facuta de Bill("Durch den Musum") ocupand astefl locul 1 in Germania si Austria.Doi ani mai tarziu Hoffman ii ajuta sa semneze un contract cu Universal Music, insa sub numele de Tokio Hotel.In 2005 Lanseaza albumul "Schrei" cu care au aurmat alte 3 single-uri de succes:"Schrei","Rette mich" si "Der letzte Tag". Dupa albumul de succes "Scheri", vocea lui Bill incepuse sa se schimne si astfel relanseaza albumul. Pustii din Magdeburg au parte de un succes muzical si cu albumul "Zimmer483","Scream" si "Humanoid" in 2009.Acum baietii lucreaza la un nou album in America si planuiesc un turneu mondial.
-Early life:Bill Kaulitz, impreuna cu fratele sau geaman au avut o copilarie plina de intorsaturi si fane disperate.Parintii lor au divortat cand ai aveau 6 ani.Mama lor(Simone) s a recasatorit cu un chitarist(de aici si pasiunea lui Tom pentru chitara). Gemeni iurmeaza o scoala-internet dar asta din clasele gimnaziale.In clasele primare tatal lor vitreg(Gordon), ii lua de la scoala cu bata de baseball pentru a nu fii atacati de fane si raniti.La varsta de 14 ani Bill isi face primul tatuaj cu sigla trupei (pe atunci trupa inca se numea "Devilish")au urmat si piercing-uri(limba, spranceana, sfarc(21) si nas(21)) si alte tatuaje(unul pe mana dreapta unde este scris"Freiheit89" care semnifica "o dorinta: de-a lui Bill si unul in partea stanga pe abdomen). Bill a avut si parte de multe critici din partea unui blogger cunoscut Perez Hilton care critica felul in care se imbraca Bill spunandu-i ca daca are bani de Dior ar putea sa cumpere ceva mai "barbatesc"! Look-ul lui Bill este NOT COOL.
-Despre el:nascut pe 1.09.1989,ochii capruii, 1, 89 m, 60 kg. A avut media 1, 89, e alergic la mere, nu ii place fizica, franceza, matematica, iubeste muzica si modelingul, a tras cand era mic, a jucat intr-un film, alaturi de fratele sau, Tom.La nastere au purtat tricouri cu nume pentru a putea fi deosebiti, trupa lui preferata este Greend Day, iar artista lui favorita este Nena, primul disc cumparat a fost cel al Nenei.
-Concluzie:BILL este foarte, foarte, foarte COOL si este un sex symbol al adolescentelor.
MULTUMESC celor ce ma ajuta:*

1 răspuns:
| slam a răspuns:

Http://en.wikipedia.org/wiki/Bill_Kaulitz
poate te ajuta cu ceva