| chocolateangeel a întrebat:

Hey! Nu numai ca imi place de un baiat de la mine din liceu, pot spune ca il iubesc cu adevarat pentru ca a aparut in viata mea fix in momentul in care aveam cea mai mare nevoie, cand eram in depresie si simteam ca nimic nu mai are sens. Mi-a dat sens vietii. In realitate se comporta destul de ciudat cand ma vede : ori se uita in sus ori se duce spre perete. De cateva zile am inceput sa vorbim online si parca e cu totul alta persoana. Vorbeste foarte deschis, face glume si a si recunoscut ca s-a comportat asa pentru ca e mai timid. Este baiatul la care am visat din totdeauna. Parca inca nu imi vine sa cred ca l-am cunoscut. Mai e un mic detaliu : noi suntem din familii mixte si suntem musulmani. Eu sunt jumate turcoaica, el jumate pakistanez. Va rog ajutati-ma, nu stiu ce sa mai discutam online dar si fata in fata ca sa ne apropiem mai mult.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa-i spui ca-l placi, din ce zici tu, pare ca si el are macar o atractie pentru tine.

| Moldoveanu_Elena_1990 a răspuns:

Spun-i ca iti place de el. Daca nu incerci nu ai de unde sa stii, daca se comporta asa poate ca tine la tine.Nu poti sa traiesti toata viata cu intrebarea Cum ar fi fost daca.Acum incearca pentru ca nu ai nimic de pierdut, iar in privinta familiei demonstreaza-le cat de mult tii la el si cat il iubesti si ce inseamna e

| Moldoveanu_Elena_1990 a răspuns:

Si ce inseamna el pentru tine si sunt sigura ca nu vor mai exista diferentii si discutii. Sper ca am fost de ajutor :*

| Allex_Tyna_1997 a răspuns:

Asa am fost si eu in legatura cu religia si eu eram ca baiatul care spui ca e timid, unu dintre voi trebuie sa faca primul in pas daca tu nu esti asa timida fal tu, eu zic sa incerci fa ceea ce crezi tu ca e mai bine asa am facut si eu. EU eram de religie ortodoxa si el de religie pendicostala, si am zis ca sa-i arat cat de mult tin eu la el si cat de mult il iubesc eu mi-a lasat religia mea si m-am dus la a lui bine acuma noi am vrut sa ne si casatorim si neam casatorit si nu am ascultat de gura lumi asa ca ascultati inima eu asa am facut si nu regret succes! happy

| chocolateangeel explică (pentru Allex_Tyna_1997):

Pai faza e ca noi avem aceeasi religie asta ar fi un lucru comun, doar tarile de unde vin tatii nostri sunt diferite.