| anonim_4396 a întrebat:

Hey prieteni, din nou intrebarea.Sunt grasa?, deci am 13 ani 1.65 si 50 kg.Este adevarata chestia cu 3 linguru de miere pe zi? vreau sa slabesc. Vreau sa ajung la 45 de kg, nu ma simt bine asa. Dupa ora 6 nu mananc, sport fac zi de zi. Dulciuri mananc foarte rar.2l de apa pe zi.Va rog niste pareri.sunt prea grasa?
Funda✌

Răspuns Câştigător
| melkittenqueen a răspuns:

Combina o lingurita de miere cu una de scortisoara si amestecale cu apa fiarta (lasi apa sa se raceasca ca apa fierbinte in combinatie cu mierea nu e tocmai ok) daca poti sa adaugi si putin ghimbir e ideal, daca faci asta ajuta, am testat. Nu esti grasa daca slabesti mai mult de 40 kg deja ajungi prea slaba laughing

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Greutatea ideală pentru vârsta 13 ani este 34.32-60.90 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 18.4
Deci nu esti grasa, esti O.K.
Daca tu nu te simti bine in corpul tau poti face ceva in privinta asta, dar sa nu exagerezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu esti grasa. Mai terminati sa va vedeti grase si sa ajungeti sa aratati chiar rau. La inaltimea pe care o ai esti chiar bine, chiar foarte bine. Nu trebuie sa slabesti, incearca sa nu ajungi la 70 de kg - asa, ca sa fac o gluma

| nlko a răspuns:

Nu esti grasa de loc. Părerea mea e ca ar trebui sa nu te mai gândești atat la greutate. Stii, nu trebuie sa exagerezi cu asta.

| lavanderly21 a răspuns:

Oh god
Incepem iar
Fato tu vrei sa fii anorexica?
Wake uuuuup!
Sunt altele mai grase ca tine.
nu e nevoie sa fii ca alte fete
Important e sa te simţi bine in pielea ta fiindca esti in formare si nu dispera. Poate fi vorba si de conformatie.
Daca tu la 13 ani cu 50 de kg nu te simţi bine, inseamna ca ori ai o problema, ori te lasi prea tare dominata de ce spun altii.
Tu esti cea mai buna tu.
Si nimeni nu va putea schimba asta.