| anonim_4396 a întrebat:

Hey. saptamana trecuta am fost la strand si akl mi se ia pielea ..nu numai k arata urat dar..pe spate piept si umeri e luata ce pot face sa se ia mai repede sau sa se faca ca inainte? stiu ca nu e bine ca am luat-o dar prietenii mei mi-au luat-o inainte asa am continuat si eu ce-i de facut totusi?

3 răspunsuri:
| bombonica22 a răspuns:

Am fost in aceiasi situatie ca tine.Fa-ti acasa homemade, un exfoliant din : cafea, miere de salcam, ulei de masline, zahar. Sigur o sa iti faca bine la piele mai ales uleiul de masline si mierea. Incearca iti spun ca o sa ti se ia usor garantat!
Pa, pa si succes :*

| FlootoorashBibi a răspuns:

O crema ..intreaba la farmacie. funda?

| Cinestie a răspuns:

Ei bine, cred ca esti constienta de faptul ca o sa dureze ceva timp pana iti va trece. Orice ar fi, sa NU iti rupi pielicica sau ceva de genul (asta va inrautati situatia si de aceea va dura mai mult refacerea pielii). Incearca diverse creme, si pana iti trece sa te feresti cat poti tu (sau macar sa te dai cu o crema cu protectie 30).