| Ann95 a întrebat:

Hey! Scriu un fel de nuvela (deja 10 pagini) si ma gandeam la un titlu. Am facut o mica prefata, poate ma ajutati in legatura cu titlul big grin

"Prefata: Viata mea era destul de linistita inainte, eram doar un vampir (stiu asta nu suna linistit) ce traia printre oameni, acestia nestiind de existenta mea, ma tratau ca pe una de-a lor. Pana cand am descoperit un inel, care aparuse de nicaieri in portfardul meu. Acesta era alcatuit din trei diamante in forma de fluture de culori diferite, unul mov, unul roz si unul galben. De atunci, nimic nu a mai fost normal. Oare ma mint singura spunandu-mi ca vreodata a fost ceva normal cu viata mea? Da, cu siguranata ma mint singura..."

Stiu ca ideea "vampiri" suna ca un cliseu, dar, povestea este cat se poate de originala (nu e genul clasic "noul tip din scoala care e cel mai tare, apoi lumea afla ca e vampir si se indragosteste de o muritoare" etc...)
P. S. NU M-AM INSPIRAT DIN TWILIGHT!

Răspuns Câştigător
| midnight a răspuns:

Incearca ceva original... singuratate sau mijlocul infinitului...nu stiu cat de mare legatura re da este o regula in care zice ca titlul trebuie sa se potriveasca cu continutul

5 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

"Fluturele misterios", ca tot e vorba de un inel laughing
"Viata descoperita"
"Secretul averii"
Stiu eu thinking Depinde despre ce e mai exact aceasta nuvela happy Chiar daca ne-ai aratat o prefata [sincer pare interesant, as vrea sa aflu care e treaba cu inelu' ala], nu prea imi dau seama despre ce e vorba mai incolo sad

| Nastia a răspuns:

Viata mea nu mai e la fel, nu mai sunt ce eram, o schimbare, de atunci, cand inca eram inocenta, amintiri de cand eram om, etc.

| oOoLadyMoOo a răspuns:

"Inelul Secretelor"

"Inelul unei nemuritoare"

"Trei centre de univers"

"O viata legata starans de un inel"

"O viata ravasita"

Sper ca ti-am fost de ajutor.
funda? happy

| WhiteRose a răspuns:

Un nou Inceput
( nu mai stiulaughing mi-ar trebui mai multe detalii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inelul lunii laughing