| skittles1313 a întrebat:

Hey! Se zice ca ochii sunt oglinda sufletului >8-. Chiar asa, pentru multe persoane ochii sunt cei mai importanti! happy Idem si pentru mine
Dar am o intrebare... de ce se spune ca poti citi in ochii unei persoane daca cu adevarat te iubeste sau nu? Ce vezi in ochii acelei persoane de iti dai seama? straight face. Eu inteleg.si eu privesc in ochii persoanei iubite si in alti ochi si nu vad nicio diferenta straight face. Explicati`mi si mie chestia asta. Vreau si eu sa simt! love struck

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Mai degraba iti dai seama cand minte.Asta cu iubirea e relativaoh go on
Dar atunci cand vorbesti cu cineva care cam stii ca le cam scalda nu trebuie sa lasi niciodata privirea din ochii lui.Agitatia,faptul ca iti evita privirea, tremuratul vocii, ticurile sunt semne ca te minte.Normal mai dai si peste profesionisti in bransa, pentru care minciuna este o modalitate de a trai

| F. a răspuns:

Eu una am intalnit baieti carora sa le pot citi in privire ceea ce simteau pentru mine.
De exemplul cu fostul meu prieten, chiar la mult timp dupa despartire cand ne intalneam pe strada ne priveam intens in ochi unul pe altul.si parca simteam sentimentele pe care mi le transimeastraight face e ca un fel de telepatie.

Si mi s-a inatmplat si anul acesta.cu un baiat de la o clasa paralela pe care il consideram dragut. Pur si simplu de cate ori treceam pe langa clasa lui ma privea atat de intens si de ciudat.la inceput chiar ma tulbura nu stiam de ce ma priveste asastraight face apoi m-a adaugat in lista.am inceput sa vb pe mess...smug dar eu vazusem din privirea lui ca simte ceva.pana sa vorbim macar 2 cuvinte laughing

Nu prea am cum sa-ti explic.nu stiu cum fac asta. pur si simplu intuitia happy

| Dulceata_1022 a răspuns:

Inseamna ca daca persoana care crezi tu ca te iubeste are aceiasi ochii ca si ceilalti inseamna ca exista sansa sa nu mai aiba nimic pentru tine happy ee ceva foarte clar ...pentru ca in ochii unei persoane care te iubeste se vede clar cum stralucesc si se vad frumos chiar daca nu e nici o direrenta de ochii pe care ii avea inainte sa o cunosti happy

| miky_4769 a răspuns:

Persoana care te iubeste te priveste altfel, dragastos, diferit de restul ochilor care te mai privesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exemplu:te uiti in ochii colegei/colegului de banca(care nu te iubeste...sau poate da), pe care tu nu o/il iubesti, normal ca nu vezi nimic. te uiti in ochii fetei/baiatului de care iti place(nu se include iubita/iubitul.asa cred), iti vine sa te uiti in ochii ei/lui o viata-ntreaga, simti in sufletul tau ca te iubeste(daca tu ai incercat sa ii arati ca o/il iubesti)...sau te vezi deja cu persoana la plimbare ori nu stiu oricum e un sentiment ff ciudat, iti garantez. app iti iubesti iubita/iubitul? daca zici ca te uiti in ochii ei/lui si nu simti nimic