| robyroby a întrebat:

Hey. Stiti ca v-am spus mai demult intamplarea cu prietena ( cu care sunt in prezent ) pe care am lasat-o pentru o " aventura " de 2 saptamani cu o tipa de la scoala. De atunci au trecut 5 luni. Acum 1 saptamana, a inceput sa rascoleasca in trecut, si si-a adus aminte. Bun, ne-am impacat, a spus ca incearca sa uite. Dar, a spus ca nu mai poate avea incredere in mine. Cum credeti voi ca as putea sa ii recapat increderea? Asta e mai mult pentru voi, fetele. Multumesc anticipat.

Numai bine, Robyy.

6 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cred că şansele sunt nule, trădările se iartă poate (sau cel puţin aşa spunem), dar nu se pot uita şi încrederea, odată pierdută, pierdută rămâne, e ca şi cum ai încerca să repari o pânză de păianjen. Ori de câte ori nu vei răspunde imediat la telefon, ori de câte ori nu va da de tine sau când vocea ta va suna nu-ştiu-cum, ori vei părea distrat şi preocupat, ea îşi va reaminti de "aventura" ta şi va bănui că eşti cu alta, că te gândeşti la altă fată, sămânţa îndoielii a încolţit de-acum în mintea ei şi e o buruiană foarte rezistentă. Ar trebui să te comporţi ca bărbatul ideal 24/7 mult timp de-acum încolo şi nu e sigur că va avea rezultat şi nici nu cred că ai rezista fără să faci vreun pas greşit...

| →s ♥ ą← a răspuns:

Nu mai gresii fata de ea.si poate asa va vedea ca o iubesti enorm si nu vrei sa o pierzi si poate poate va avea din nou incredere in tine! si app a fost fffoarte urat ce iai facut tu happy fara supararebig grin

| Mada a răspuns:

Crede`ma poti sa ii aduci si luna, nu va mai avea incredere in tine ca la inceput happy.

| robyroby explică:

Eu vreau totusi sa incerc, o sa merg pana in panzele albe.

Da, stiu, am fost un fraier, regret ceea ce am facut, doar ca mi-am dat seama prea tarziu sad.

| Mada a răspuns:

Da :-s... dar daca ai calcat stramb o data e de ajuns ca sa nu mai aiba incredere. Si chiar daca crezi ca i`ai castigat increderea ea poate sa ierte dar, nu uite!winking

| anad a răspuns:

Deocamdata e cam devreme sa uite si nu ai alta alternativa decat sa suporti micile consecinte si sa ii dovedesti ca a fost doar o aventura!