| BlondaBă a întrebat:

Hey, stiti modelele alea de " breton bufant " laughing? Vreau sa mi-l fac si eu asa si nu stiu cum, HELP! Fundabatting eyelashes.

1 răspuns:
| AdevarulDoare a răspuns:

Cand e ud [sau nu neaparat] daca ai breton pe toata fruntea:

1.Selecteaza doar bretonul cu un pieptene.
2.Ai nevoie de o perie mare, rotunda si de un feon [daca nu cumva ai deja un feon cu perie rotunda incorporata]
3. Pune bretonul pe perie rotind peria incat parul sa fie distribuit pe toata peria iar apoi pune feonul dat pe temperatura maxima si puterea cea mai mare pe deasupra periei cu par.
4. Daca il ai ud, ti-l va usca si va rezista si mai mult bretonul daca il ai uscat inainte sa incepi operatiunea uda cu putina apa bretonul ca sa tine.

Mai poti face si cu placa punand-o de parca indrepti bretonul, insa rotind usor spre interior.

uite si un link:

http://www.youtube.com/watch?v=TnPtYLctVTI