| Labirintdesentimente a întrebat:

Hey :* Stiu ca pentru voi nu e important, dar pentru mine chiar este sad Imi place muuuuult, foarte mult de colegul meu de banca (sunt in clasa a 9 a) si ne cunoastem de vreo 3 zile. In prima zi de scoala m-a strrans super dulce in brate etc...Dar bine...noi am vorbit mult si inainte, dar pe grup, nu in privat. Azi m-am gandit eu si prietena mea si am creat o conversatie falsa cum ca ea ma provoaca sa ii spun colegului meu de banca te iubesc. Asa. I-am spus, cu gandul sa astept sa vad ce zice si dupa ii trimit screen shot-ul cu provocarea. Nici in ruptul capului nu m-am gandit ca spune ca SI EL MA IUBESTE! M-am gandit sa nu ii mai trimit ss, dar dupa era ciudat la scoala, asa ca i-am trimis. Apoi i-am scris "Dar eu oricum te iubesc". Si cu asta mi-e frica sa nu il fi bagat in friend zone. Mie chiar imi place de baiatul asta sad Nu vreau sa stric totul sad Si nu vreau nici sa il sufoc sa ii spun eu prima ca il iubesc cu adevarat. Va rog, ajutati-ma sa remediez situatia sad

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cheama-l odata cu tine sa va plimbati, sa mergeti acasa de la scoala (ocoleste putin daca chiar e nevoie) si spune-i pe drum ca tu de fapt il placi. Sau poti s-o faci si pe Facebook dar e mai ok fata-n fata.

| SkyPilot a răspuns:

Spune-i adevarul. Spune-i ca il placi si ca nu ai avut curaj sa ii spui direct. Daca te place, va profita de ocazie si veti fi impreuna. Daca nu te place, nu ai nimic de pierdut. Ai insa grija sa nu fie un nesimtit care sa isi bata joc de tine. Voi fetele aveti instincte bune, vei sti daca te place cu adevarat sau nu. Si nu mai folosi cuvinte mari (gen te iubesc, nu pot trai fara tine etc.). Multi se sperie cand li se spune asa ceva.

| Anna121 a răspuns:

Dragoste dupa 3 zile? Greu de crezut, poate simpatie, atractie. Spui ca sunteti colegi de banca, foarte bine, aveti timp 4 ani sa va cunoasteti mai bine. Cat despre faza cu conversatia falsa, stai linistita, multi adolescenti de varsta ta fac asta. Spune-i maine la scoala ca iti ceri scuze pentru ce-ai facut si il rogi sa uite. Mult succes!