| liviuu100 a întrebat:

Hey.Sunt baiat si am 13 ani.Am 59 kg si 1.58 m. Este normala greutatea mea? : PS: Vreau sa tin o cura de slabire.

Răspuns Câştigător
| Karinn a răspuns:

Nu! În niciun caz să nu încerci cure de slăbire! Nu vor da rezultate! Respectă cele 3 mese ale zilei si fă mişcare după fiecare masă, câte 15 minute (ex: alergări). Consumă multă apă, te va ajuta! Mult succes! Cu sigurantă vei reuşi pentru că dacă ai voinţă, treci şi marea!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| k1fighter a răspuns:

Salut. Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 33.89 si 59.91 kilograme. Eu te-as sfatui sa mai slabesti. Ideal ar fi sa ai 48 de kilograme la inaltimea ta. Daca o sa continui asa risti sa devii supraponderal.PS: greutatea ta este normala dar conteaza foarte mult si felul in care arati.