| Alex_Alexa_1999 a întrebat:

Hey...Sunt in cls a 7a si imi place de un baiat din cls a 8a si nu stiu ce sa fac ca sa stiu daca si el ma place... Se uita mereu la mine.De fiecare data cand da de mine si la prima zapada arunca doar spre mine cu bulgarasi.Imi puteti spune ce sa fac sau ce sa ii zis...

Răspuns Câştigător
| ruxyycriss44 a răspuns:

Buna! happy Daca va cunoasteti de multa vreme ai putea sa ii sugerezi sa iesiti odata sa va plimbati intr-un parc si sa vorbiti, iar daca nu ar trebui sa incerci sa te apropii usor, usor de el, adica sa stai cu el in pauze mai mult timp, sa vorbiti si altfel decat fata in fata si dupa o perioada daca tot nu ati discutat nimic legat de sentimente sa faci tu primul pas si sa il intrebi ceva subtil legat de asta. Poti fi si mai directa daca simti nevoia happy important este sa spui ce simti cu increderea ca el simte la fel happy. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| Emanuella01 a răspuns:

Zic eu ca ar fi bine sa vorbesti in particular cu el...Si sa va exprimati sentimentele.I-ati inima in dinti si fa tu primul pas daca nu il face el.Sau daca ti-e jena poti sa mai stai si tu pe langa el.sa intri in vorba cu el asa va faceti amici apoi prieteni asta daca deja nu sunteti... Sper ca am fost de folos.