| Ađııa a întrebat:

Hey, sunt incepatoare la jocul city ville si nu stiu cum sa'mi extind populatia?
Cine poa' sa ma ajute? puppy dog eyes
Fundita.

Răspuns Câştigător
| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Ariadna nu are dreptate, trebuie sa te duci la Build si acolo ai mai multe din alea alegi Community Buildings, tit cumperi pe cea pe care te lasa.Ca sa te lase sa iti construiesti mai multe case, trebuie sa iti faci cat mai multe Community Buildings, o sa ai populatia mare si o sa poti pune mai multe case.Ca sa iti extinzi orasul trenuie sa strangi 20, 000 de coins si sa ai Zoning Permits.
Bafta!

1 răspuns:
| Ariadna_7511 a răspuns:

Construieste mai multe case si daca nu poti extindeti terenul...