| Peli75 a întrebat:

Hey, sunt un simplu băiat, asa, am nevoie de ajutor în a vorbi cu o fată, am mai vorbit cu fete în viața mea, am putut să fim prieteni, și an avut o relație bună și încă avem( de prietenie mă refer), însă am nevoie de un fel de,, consiliere psihologică" să-i spun așa! Adică mna se întâmplă să îți placă de o anumită persoană, și la mine cam asa e, nu am vorbit nimic cu ea, m-am interesat cum am putut despre ea dar nu am aflat mari chestii ( cel mai mult m-a ajutat reposturi-le de pe TikTok-ul ei)! Da, sunt conștient că sunt șanse să nu-mi reușească, dar măcar vreau să încerc, și aici vine problema că nu știu cum! Dacă as,, aborda" fata aia pe Instagram să-i zic așa, poate nu-mi iese, nici nu as știi ce să-i zic sincer, dacă aș încerca face-to-face, mă fac de rușine, de câte ori o văd mă simt rușinat, timid, și am stările astea nașpa și mă tem că mă fac de râs în fața ei. Ceva sfaturi pot primi și eu? Sau ce credeți că e mai bine să fac?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Abordeaz-o in viata reala, ca online-ul este pentru flirt, minciuna si pierdere inutila de vreme.
Tu si alti 200 o abordati pe tiktok si ea nu-i interesata de nici unul, ca doar nu o sa va piarda timpul cu tot care flirteaza online.