| HardcoreCountry a întrebat:

Hey!
Tocmai mi-am cumparat de la farmacie o crema depilatoare si dupa ce am folosit-o pentru a-mi epila mustata ma ustura tare. Ce as putea sa fac ca sa nu ma mai usture?
Funda:XX:

4 răspunsuri:
| Veve :X a răspuns:

Da`te cu o crema calmanta sau hidratanta. Esti alergica la acea crema depilatoare, nu o mai folosi!

| Puf a răspuns:

Da`te cu ulei de masline, iti va calma imediat usturimea si va face sa dispara roseatsa intr-un timp scurt.

| beka a răspuns:

Nu te mai fa cu crema:-s incearca benzile cu ceara de fata(8-20 lei), daca te pisca pune o crema calmanta cum ar fi nidoflorul (7 lei) sau pudra de bebehappy

| Daianaa a răspuns:

Te dai cu o crema hidratanta