| RamyF a întrebat:

happyAcum nu mai sunt visele de vina.Este ceva putin mai ciudat, cand eram in Romania aveam meditatii la engleza pentru ca nu stiam deloc bine, dupa aia am plecat in Danemarca si aici la scoala vorbesc mai mult in engleza, chiar daca este o scoala de invatare a limbii daneze. Imi amintesc ca atunci cand aveam meditatii imi doream mult sa vorbesc cu accent britanic.insa abia reuseam sa pronunt cuvintele ca sa se inteleaga ce inseamna, accentul nici nu se mai discuta. Ok acum vine partea ciudata, azi cand m-am trezit am avut senzatia ca trebuia sa zic ceva cu voce tare in engleza si am zis si acum am accent 100% britanic, chiar daca nu stiu engleza extrem de bine, sa zicem stiu engleza de baza, totusi ce s-a intamplat de acum pot vorbi cu accentul asta? E ciudat ca pana vineri am vorbit la scoala fara un accent anume sau probabil cu cel mai uzual si anume american.De ce acum pot vorbi fara probleme cu accent britanic? si mai ales de ce asa de o data intr-o banala zi de duminica? Pe maine ma sperie putin, insa e marfa! O sa sune bizar luni la scoala laughing
Intrebarea mea este cum am putut sa fac asta? Ce ma determinat sa am accentul asta fara sa exersez sau sa-mi pese, pentru mine era suficient ca ma pot intelege cu prietenii chiar nu mai ma interesa accentul.
Multumesc laughing stiu ca eu postez numai ciudatenii aici, scuze!

Răspuns Câştigător
| Piiink a răspuns:

Ingura ai reusitwinking Crdeam ca tu ti-ai dorit mult acel lucru si nu ai renuntat la el si uite acum il ai si eu imi doresc asta dar nu pot laughing` Unii oameni sunt mai speciali tongue Crdeam ca te afli printre ei :* Oke bafta :* in continuare smug

2 răspunsuri:
| Piiink a răspuns:

Mersii :*

| RamyF explică:

Hey,mersi :* si u data iti doresti asta vei reusi happy poate ca trebuie sa exersezi mai mult happy succes si tie!