| anonim_4396 a întrebat:

Hey tpu..ai mei vor sa ma duca la ginecolog sa vada daca mai sunt virgina, credeți ca daca ma rog de ginecolog sa spuna ca sunt virgina o va face? Eu sunt de etnie rroma implinesc peste 4 luni 18 ani, iar acum dupa mult chin cu ai mei am reusit sa ma inscriu la liceu am multe visuri iar ei daca afla ca nu mai sunt virgina le spulbera pe toate, mi-au spus asta, ei mereu m-au tinut ca un bibelou in vitrină.

5 răspunsuri:
| wannabe a răspuns:

Daca ai calcat stramb, spovedeste-te si apoi vorbeste cu parintii ce s-a intamplat. Asuma-ti cu simt de responsabilitate actul

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă îl plătești bine pe ginecolog, să le explice cumva că totul e în regulă la părinți, să fie și ei liniștiți.

| Ineys a răspuns:

Nu o sa minta un doctor pentru tine. Exista politica de confidentialitate pacient-medic dar nu mai stiu exact cum se aplica in cazul minorilor. Cred ca si parintii tai au dreptul sa stie daca vor.
http://www.cnas.ro/page/legea-drepturilor-pacientului.html

Citeste pe aici ca e mai mult.

| MPersephone a răspuns:

Decat daca ai avut ani de experienta, cel mai probabil genicologul nu poate spune daca esti virgina sau nu.
Da, ai putea avea himerul penetrat sau chiar inexistent, dar multe femei se nasc fara sau il rup intamplator cand fac gimnastica sau alte activitati.
E un mit invechit care din pacate inca mai bantuie fetele, dar cred ca daca genicologul e bun, ar putea spune acelasi lucru, ar putea explica faptul ca pot fi o groaza de alte cauze.

| Blackrose18 a răspuns (pentru MPersephone):

Eu de abia o luna am facut ceea ce am facut... si sincer daca o sa spuna ca numai sunt virgina o sa fie un cosmar studiile mele o sa se duca din nou pe apa sambetei...innebunesc cand ma gandesc