| alexandraplay a întrebat:

Am 12 ani si cand voi face 18 ani as vrea sa imi cumpar un caine husky(hasky) ce parere aveti sa imi iau husky sau alta rasa? vreau raspunsuri foarte multe dau fundita si vot

Răspuns Câştigător
| ZumZz a răspuns:

Husky este o rasa foarte frumoasa! :x
Este un caine nobil si prietenos, insa in acelasi timp indraznet si alert. Nu are sub nici o forma calitatile unui caine de paza si aparare, nu este suspicios fata de straini si nici agresiv cu alti caini.
Sincer rasa husky, este o rasa foarte greu de intretinut.;)
Pentru ca el nu rezista la temperaturile de la noi, si trebuie sa ii faci un anumit vaccin;)

Uite... eu iti mai recomand inca 2 rase :

1. Akita Inu

Poti sa te documentezi aici : http://ro.wikipedia.org/wiki/Akita_Inu

2. Collie Rough

Poti sa te documentezi aici : http://romdogs.tripod.com/dogs/collie.htm

Poza : http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat! Si succes spre alegerea potrivita! :*

5 răspunsuri:
| buterfly a răspuns:

Pai ai doar 12 ani...oh go on pana la 18 ani poate o sa iti schimbi gusturile! Oricum sunt frumosi cainii aia:X

| AnnyXoxo a răspuns:

Pai daca iti plac hasky poti sa iti iei hasky. dar trebuie sa ai loc unde sa il ti. eu am un caine barboncino si un pechinez. big grin

| Aylee a răspuns:

Pana faci tu 18 ani, mai dai o laba, si dupa revino-ti la normal. Sper sa te ajute.

| KaRy a răspuns:

Buna alegere. Sunt dragutiwinking

| MaryM a răspuns:

Pân la 18 ani o să se inventeze câinele mecanic şi o să vrei de ăla.