| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU, am 14 ani si imi place tare mult de un baiat de 17, ne-am cunoscut recent intr-o tabara ideea e ca el era animator/coordonator din ala de activitati si eu am venit ca eleva, am vorbit oleaca, ii am insta-ul, dar mi-e frica sa-i dau mesaj...plus ca e si din alt oras, cine stie cand o sa-l mai vad.ideea e ca eu in tabara asta m-am mai imprietenit cu un baiat, care e de varsta mea, alex il cheama si suntem la aceeasi scoala, e de treaba, si cred ca ma place dar eu pe el nu
deci alex >- eu >- ala de 17. cam asa e toata treaba; n am mai fost in vreo relatie pana acum, mi-as incerca norocul si as continua cu alex asta sa vorbesc, poate iesim putin in oras... e extrovertit el asa, adica vorbeste cu toti, e sociabil, pana acum am schimbat pe insta doua vorbe si mi-a urat la multi ani azi. Adica eu cred ca daca incep sa vorbesc cu el, as avea sanse. E o problema totusi - fizic nu-i urat, dar pur si simplu nu prea e type-ul meu.
Ala de 17 in schimb imi place si fizic si la personalitate, doar ca i mai retras asa e introvert si mi-ar fi rusine sa-i dau mesaj din senin ca e prea evident ca l plac. Plus ca e diferenta asta de varsta. Pareri? Adica, ar fi gresit sa ma pun cu Alex cand eu ma gandesc la altul, nu? Mie cel putin asa mi se pare, ma simt prost de pe acum. Am nevoie de o parere ceva, ms mult

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Relatie ilegala si interzisa cu minorii sub 16 ani.
Ti-o place tie de baiatul ala dar la 14 anisori nu prea sti tu de nici unele, desi te dai gay ca-ti palce fizic de acel baiat...dar in realitate nu cred ca ai tu habar ce inseaman sa fii homosexual la 14 anisori.

Mai amana cativa ani aceste "apucaturi" pana mai crestirsti si intelegi ce se intampla in jurul tau, pana iti descoperi organul sexual, ca acum ai doar un cuculet in pantaloni, pe care abia inveti sa-l speli si sa-l alinti, cand ai chef.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe langa ca e mult mai mare decat tine e si din alt oras... de ce atatea complicatii?

| Madaxo97 a răspuns:

Mai bine încearcă-ți norocul cu alex, tipul de 17 ani e și prea departe și e si cam mare pentru tine, nu prea merită să îți faci speranțe cu el, pentru că relațiile la distanță nu prea funcționează. Ieși cu alex de câteva ori, poate cine știe, ajungi să îl placi si pe el și chiar să te îndrăgostești.