| IuliiMD a întrebat:

:* Am ceva mai mult de itrebat deci sper ca aveti rabdare sa cititi si sper ca ma puteti ajuta.
Fac gimnastica artistica de 10 ani.Am mai multe medalii si etc nu asta e important.Nu mai pot continua mult cu gimnastica artistica dar mi s-a deschis o portita sa plec din orasul meu naal de la parinti am uitat sa mentionez ca am 15 ani, sa plec in Bucuresti la lotul National de gimnastica aerobica.Sincer ideea mi-ar surade dar sunt departede casa...de prieteni, de noua scoala(liceul, boboaca) si acolo nu cunosc pe nimeni.Mi s-a spus mult ca este o oportunita de a imi face un trai mai bun sa nu trebuiasca sa muncesc dupa asta, sa am un viitor dar nu sunt hotarata.Va rog sa ma ajutati cu o parere.
Voi ce ati face in locul meu.
Multumesc Frumos!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Eu as zice sa te ocupi de scoala si sa iti faci un viitor care nu se inchide la 25 de ani. Eu m-am lasat de tenis de performanta la 12 ani, acum lucrez in IT si sunt cat se poate de multumit cu decizia luata. probabil ca nu as fi ajuns la nivelul lui Ilie Nastase si nu as vrea sa fiu ca el cand ajung la varsta lui.

| girl971 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergi...gandeste-te ca iti va fi greu sa te obisnuiesti cu noua viata, probabil un an dar apoi vei avea un viitor ca si hotarat.Suferi putin acum dar peste viitor va fi bine! Asta e doar o parere...tu decizi.Succes!

| girl971 a răspuns:

Voiam sa spun,, pe viitor,, nu,, peste viitor,, ...scuze,am scris gresit...