| ILoveMyFriendsSoMuch a întrebat:

Am foarte mare nevoie de ajutorul vostru :\. Am 13 ani, si vreo 63 de kilograme, si am burta. As vrea sa incep un program de exercitii, fiind vacanta, ca sa scap de stratul de grasime. Imi puteti da voi niste exercitii / programe de facut? In care sa fie precizate de cate ori pe zi, saptamana si tot asa. Va rog din suflet ajutati-ma. Toate cele bune happy.

1 răspuns:
| Iyoana a răspuns:

Buna!
Doresc sa te ajut!
1. Intai sfaturile:
•evita dulciurile
•nu bea sucuri carbogazoase sau ape minerale.
•evita excesul de grasimi.
•nu manca dulciuri si fructe dupa ora 10 seara.
•nu manca Paine.
•nu manca fast food-uri
2. Dieta.
•pai dimineata manaca un ou fiert fara Paine.
•la amiaz mananca orez fiert, fara sare si fara Paine, cu rosii si ciuperci fierte sau oricare Alta leguma in afara de ardei.
•seara, inainte de ora zece trebuie o mancare usoara si anume un peste, fara Paine, fara ulei.
3. Alta dieta:
•dimineata bea un ceai de chimen. nu este voie ceai de fructe, contine zahar.
•la amiaza: dolvecel fiert cu cartofi fierti fara dare.
•seara: carne cu proteine.
4. Esenta slabitului.:
•trebuie sa manaci multe proteine si vitamine.
•nu lua medicamente.

Daca cumva te simti rau in acea zi poti man a cartogi fieryi cu ceai de chimin. Acestea sunt bune.
Sper ca te-am ajutat.
Sarbatori fericite! Funda?