| amaranth a întrebat:

happy am gasit pe strada un catelush love struck mic si l'am luat. dar problema e ca. miroase cam urat big grin blana lui. si i'am facut azi baie dar tot mai miroasestraight face nu chiar asa de tare. dar.

Ce sa-i fac sa nu mai puta?laughingbig grin
Funda happy

Răspuns Câştigător
| gHelena a răspuns:

E foarte frumos gestul tau, insa trebuie sa stii ca nu este de ajuns sa il speli. In primul rand, venind de pe strada, acel catelus poarta cu el o groaza de microbi si paraziti, care iti pot fi transmisi si tie. Mergi cat mai repede la un medic veterinar, pentru ca noul tau prieten sa fie tratat atat impotriva parazitilor externi cat si impotriva celor interni. In rest, poti cumpara un sampon special destinat cateilor, care va elimina acest neplacut miros al blanitei sale. Spor in toate sa ai!

3 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Exista la farmacia veterinara sampon special pentru caini si daca mergi acolo maine, cu siguranta ca vei fi sfatuita de care sa cumperi. Iti doresc rabdare pentru perioada de acomodare ce va sa vina, succese si toate cele bune, Lucien.

| Katerine a răspuns:

Cumpara sampun special pentru ciini, eu imi spal ciinele cu un sa, pun special pentru ciini si miroase frumos...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lasă-l vreo două-trei zile şi mai fă-i o baie, dar ai grijă să nu răcească. Fereşte-i ochii şi urechile să nu intre apă, răcesc foarte uşor. Vorbeşte-i blând, că îl sperie baia. Şterge-l bine-bine după baie, apoi înfăşoară-l într-un pulover vechi de lână, un halat gros de prosop etc.
Peste vreo săptămână du-l la veterinar, trebuie să fie deparazitat şi vaccinat, altfel poate să-ţi transmită microbi şi paraziţi.
Şi te aştept pe lecturirecenzate.ro. O să-ţi placă!