| Didi908 a întrebat:

am laut o nota super nassoooalaa la matematica dar la liceul meu exista adservio [catalog electronic] si nu stiu cum sa e spun parintilor fara sa ma certe sau sa ma bata [oricum vor afla de nota]

2 răspunsuri:
| Anca95 a răspuns:

I-ai usor si explica-le situatia o nota proasta nu e un capat de lume. Oricine ia o nota mica la un moment dat.Nu au de ce sa te bata doamne fereste, nu te vor pupa, insa pot fi intelegatori si sa te incuraje.Nu te mai stresa pur si simplu spune-le adevarul.Curaj!:*

| cal3star a răspuns:

Faptul ca le zici tu, demonstreaza ca esti mai responsabila si ca ai curaj. Mai bine te duci si le explici ca ai luat o nota mica la matematica si ca chiar nu ai stiut... te-ai straduit dar... nu e capat de linie. Ca sa te scapi uneori poti sa dai exemple laughing gen. "majoritatea clasei a luat nota mica, pentru ca a fost foarte greu"