| AnYyCrZ a întrebat:

am nevoie de ajutorul vostrubig grin.Am cazut in clasa(sunt in a 9 a)cu un baiat din generala cu care nu prea vorbeam,insa acum venim in fiecare zi amandoi,caci stam aproape unul de altul. Faza e ca ma tachineaza in fiecare zi,caci eu nu prea ma orientez,se contrazice cu mine, dar nici eu nu ma las mai prejoslaughingCred ca il plac, dar mi-e frica sa i-o spun caci mi-e frica sa stric prietenia dintre noi.Ce sa fac?thinking

Răspuns Câştigător
| GabrielCIG a răspuns:

Heheee...
aici e mai delicat,
mai intai incearca sa te apropii de el, pentru ca in decursul timpului petrecut cu el o sa observi daca te place, si daca simti ca te place si el, spune-i asta...
Daca ii spui ca il placi si el nu simte asta pentru tine s-ar putea sa te simti ciudat sa stai in preajma lui, si el s-ar simti ca te-a facut sa te simti prost si o sa va evitati unul pe celalat.

1 răspuns:
| EvanescenceOne a răspuns:

Si eu am patit exact ca tine.Cand diriga la mutat pe un baiat din clasa cu care nu prea vorbeam, in banca din fata mea, am inceput sa ne imprietenim.Am ajuns sa ne tachinam toata ziua, si mai tarziu a inceput sa-mi placa de el. Cand s-a sfarsit anul, nu ne-am vazut toata vacanta.Pe urma a inceput sa ma evite asa ca nu l-am mai bagat nici eu in seama.
Eu zic asa, mai bine asteapta sa-ti spuna el ceva, dar dai si tu semnale cum ca l-ai place, stii asa de incurajare, daca te place sa-ti zica.