| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de putin ajutor :* Mi-am luat o rochie de un roz pal pentru banchet, niste idei de cum as putea sa ma machez? :* Fundaa

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai aici niște sfaturi: http://www.andreearaicu.ro/frumusete/sfaturi/asorteaza-ti-machiajul
Distracție plăcută!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Poţi opta pentru o bază de fard auriu sau galben pai şi o linie discrete de tuş sau poţi realiza un machiaj natural în tonuri neutre, conturând ochii cu un creion khol maron.
Elimină orice discoloratie a tenului şi acoperă imperfecţiunile cu un fond de ten potrivit pentru fotografii şi optează pentru un blush discret şi un ruj nude.
Te pup!

| Dyana1603 a răspuns:

La buze si putea incerca un luciu de buze roz pal/transparent iar la ochi poti incerca albastru, violet, verde (in functie de culoarea ochilor, a parului si a pantofilor).
Funda?

| AlecsandraAle a răspuns:

Iti recomand un machiaz simplu, nu prea stident, doar cat se itit scoti usor ochi in avidenta, nu ar strica un creion alb sau putin maro. Dar crem cred eu ca ar fi dragut. Nu stiu sa iti zic foarte multe daca nu am vazut consumatia happy

| diddyabc2000 a răspuns:

Depinde de ce culoare ai ochii:daca ii ai caprui poti sa folosesti un fard mai deschis, creion si rimel care sa iti puna ochii in evidenta; ai putea sa te dai cu un luciu de buze mai deschis(nu foarte strident). sper ca ti-am fost de folos! :*