| anonim_4396 a întrebat:

am o big prolemhee hee mi-a venit prima data mens pe 30 iunie... acum suntem in 8 octombrie si tot nu mi-a venit straight face oare e grav? adica dati-mi un sfat straight face pls :* >:d< love struck

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici mie de 22 de ani nu mi-a venit eu zic sa mergi la doctor sa vezi de tine sanatea e importanta

9 răspunsuri:
| Aηdεεε a răspuns:

1. Nu ai spus daca ai avut contact sexual cu cineva...
2. Nu, nu e nimic grav, cunosc o persoana caruia nu i'a mai venit menstruatia de 1 an si nu s-a intamplat absolut nimic.big grin. astea se numesc " dereglari hormonale " adica. nu s-a " stabilit o data ", inca...

Deci, nu te speria, dar ar fi bine sa vb si cu mama ta! ea este mai in masura sa te sfatuiasca!

Te pupa Andeee ‹з, si multa bafta!

| litlledolleioanna a răspuns:

Nu stiu cat de grav o fi dar ar trebui sa mergi la medic neaparat de obicei ca sati regulezi mesntruatia trebuie sa iei anticoncepionale dar bine ast adepinde si de varsta cel mai bine e sa mergi la un medic si el o sa te ajute si in 1 rand vb si k mama ta. asta daca nu esti insarcinatarolling on the floor)

| missy_3317 a răspuns (pentru litlledolleioanna):

Nu-s gravida... sun virgina

| litlledolleioanna a răspuns (pentru missy_3317):

Trebuia sa mentionezi de la inceput oricum era sub forma de gluma

| Anna_9600 a răspuns:

Presupun ca ar fi cel mai bine sa ii spui dragei tale mamici despre problema ta. Cred ca ai o dereglare hormonala, am avut si eu. insa nu mi-a intarziat chiar atat de mult menstruatia... Sa nu-ti fie frica de ginecolog, e si el om ca tine. si gandeste-te ca te va face bine dandu-ti un tratament...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu e nimic grav. Poate sa nu-ti vina 1 an.
Intra pe noifetele.ro sau vorbeste cu mama ta.
P.S.:invata sa scrii corect.winking

| Paradise a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce a scris ea chiar atât de greșit încât sa-i spui să învețe să scrie? a scris decât mens în loc de menstruația și a mai scris în engleză big problem. care-i faza?laughing

| anonim_4396 explică (pentru Paradise):

Nu-i nici o,, faza,, dear paradise! Dar e totusi un site de oameni.Mai amesteca limbile si inca si gresit.,,rolling on the floor''

| harkuia a răspuns:

In primii 2 ani de menstruatie iti poate veni si neregulat, nu este nici o problema asa mare si iesita din comun.winking