| anonim_4396 a întrebat:

Am o colega de clasa care era intr-o perioada una dintre cele mai bune prietene ale mele.Cu timpul ne-am tot certat si acum nu ne mai intelegem asa bine.Noi inainte formam un grup, in care mai erau inca doua fete cu care inca ma mai inteleg foarte bine. Una dintre ele mi-a spus despre o tabara de echitatie si am hotarat ca vom merge acolo.Eu practic echitatia de aproximativ 1 an si chiar ma descurc, este un mare hobby pentru mine.Colega mea nu stie sa calareasca, de aceea vine acum in aceasta tabara. Ei bine astazi am aflat ca si aceea colega cu care m-am tot certat vine in tabara si mi-e cam frica de faptul ca ea imi va strica tot cheful de acolo.Nici ea nu stie sa calareasca. Ea de obicei se da mare cu tot felul de chestii si precis ma va deranja.Imi puteti da niste sfaturi cum sa ma comport cu ea in tabara, sau cum sa ii raspund daca incepe sa faca fite pe acolo?

Răspuns Câştigător
| FollowTheLight a răspuns:

Sincer, cred ca cheful ti-l faci singura. Daca va incepe sa faca fite, nu o baga in seama, la un moment dat se va oprii.Dar daca chiar nu se opreste, ar trbuii sa ii pregateseti o lectie bine pusa la punct. Ceva ce o va durea exact in punctul sensibil [ voi o cunoasteti mai bine, ar trebui sa ii stiti punctul sensibil]. Precis dupa asta va va lasa in pace.Sau impaca-te cu ea.Vezi tu ce faci!winking Bafta!

2 răspunsuri:
| Raluca_2785 a răspuns:

Ariana cel mai bine ar fi sa nu o iei in seama.si daca insista cu certurile spune.i ca vrei sa inceteze.nu pentru ce sunteti voi acum.ci macar pentru prietenia care a existat intre voi inainte

| MiK3L a răspuns:

Ii intorci spatele. Sau n-o bagi in seama.)happy