| ILoveU95 a întrebat:

am o intrebare, am o prietena care peste 6 luni va face 18 ani, ea sta in plasament la bunicii ei.Si m-a intrebat daca va fi nevoita sa plece la 18 ani de la bunici, pentru ca ei nu ii sunt tutori.Deci intrebarea este: La 18 ani trebuie sa plece fiind in plasament chiar si la bunicii ei?

6 răspunsuri:
| guardian18angel a răspuns:

Nu si daca bunicii ei o iubesc si au grija de ea.

Asta nu e o intelegere intre ei si asa mai departe... sunt o familie, practic, acum, din cate imi dau seama si sper.

Normal e ca ea poate sa plece oricand e pregatita si ar vrea sa-si inceapa viata, insa doar la 18 ani nu prea ai unde sa mergi, iar bunicii ei sunt constienti de asta.

Ce fel de monstrii si-ar arunca nepoata afara? happy... nu se va intampla asta.

| ILoveU95 explică (pentru guardian18angel):

Faza e ca...o jignesc,o ameninta ca o vor da afara, ca e o pacoste pentru ei, si eu o cunosc, si ea face toata ziua curat in toata casa, gateste, uneori incepe sa faca curat la 8 si termina la 12-13...iar ei nu fac nimic sad, nu o lasa sa faca nimic, ea daca iese cu prietenii iese doar pe timp de vara.atat

| ILoveU95 explică (pentru guardian18angel):

Si daca are unde sa plece? prietenul ei ar ajuta-o...

| guardian18angel a răspuns (pentru ILoveU95):

Pfu, ce idioti.

In cazul asta, bunicii daca vor s-o scoata afara la varsta de 18 ani, nu mai prea are nimeni ce sa le faca, deoarece e majora si nu mai au obligatia de a o tine.

Imi pare foarte rau pentru asta, sincer... e o situatie destul de urata si-mi vine rau sa aud de asemenea persoane.

Poate are un prieten la care poate locui, cineva care sa-i poata purta de grija, pentru ca si de-ar mai putea locui la bunici, n-ar fi o idee buna avand in vedere ce mi-ai spus, doar si-ar distruge nervii degeaba si... mai bine sa locuiesti pe la altii, oriunde.

Mi-as dori sa te ajut mai mult, dar... nu stiu ce sa zic.

| ILoveU95 explică (pentru guardian18angel):

Faza e ca iubitul ei stie tot ce pateste ea la bunici, si i-a spus ca atunci cand va face 18 ani o va lua el sa stea impreuna...nu imi dai un id pentru a vb mai ok...nu vreau sa se afle prea multe pe aici

| guardian18angel a răspuns (pentru ILoveU95):

Guardian_angel_tdv8 happy