| Adr121 a întrebat:

Hey TPU! Am o intrebare, deci eu locuiesc in Focșani iar iubitul meu in caraș severin, nu ne-am vazut niciodata dar chiar aș vrea sa fac asta.Noi avem niste parinți putin cam stricti si nu ne putem duce cu trenul pe distante asa mari.O idee despre cum ne-am putea intalni?

7 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Păi tu în primul rând nu ai iubit. Aia nici relație la distanță nu se poate numi. Deoarece într-o relație la distanță partenerii s-au întâlnit cel puțin odată în viață și au format o legătură înainte să trăiască separat. Ce ai tu este pur ficțiune. Păi dacă nici unul din voi nu este dispus să treacă peste cuvântul părinților atunci ghinion. Să știi că nu se va deschide un portal magic care să vă aducă mai aproape.

| Marius2001Pop a răspuns:

Cam greu sa tii o astfel de relatie.
Ai putea incerca cu autobuzul sau sa rogi un prieten cu permis sa te duca (nu recomand).
Cel mai bine ar fi sa astepti sa faci 18 ani.
Nu vreau sa fiu rau si sa zic ca nu o sa va mearg, dar daca nu va puteti intalni... o sa apara altcineva la un moment dat. Nici nu stiti cat de mult va placeti daca nu v-ati vazut fizic.
Bafta multa, poate ii convingi pe ai tai sau el pe ai lui, el e baiatul, el ar trebui sa vina.

| Cracaaaaaaaaaaaan a răspuns:

Sa faci 18 ani.

| Cracaaaaaaaaaaaan a răspuns:

De unde stii ca nu e un barbat de 40 de ani pedofil?

| Adr121 explică (pentru Cracaaaaaaaaaaaan):

Am vorbit pe camera si am prieteni de acolo care mi-au confirmat

| Cracaaaaaaaaaaaan a răspuns (pentru Adr121):

Tot e aiurea daca esti minora

| flaviusvampirdeiasi a răspuns:

Propunetile parintilor vostri sa mergeti in vacanta undeva in acelasi loc si dupa sa para ca v ati intalnit neintentionat si uite asa. Iubirea bate tot o sa fie bine