| carmmnen a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care sunt sau au fost elevii Colegiului Nat. DR. Ioan Mesota Brasov. La orele de educatie fizica (sport) suntem obligati sa ne imbracam intr-un anumit fel, ma refer la culori. Este vreo regula de genul asta? funda happy

Răspuns Câştigător
| Englishman18 a răspuns:

Salut! Sunt elev în clasa a XII-a la Meșotă. Nu este o regulă să ai o ținută impusă de profesor la orele de ed. fizică. Doar să nu stai tot în uniformă. happy Este necesar să ai la tine un echipament sportiv cât mai comod: un tricou sau o bluză, pantaloni sport și adidași sau teniși. Nu este obligatoriu să porți o anumită culoare.