| Sophie02 a întrebat:

Am o intrebare putin mai ciudata laughing Eu sunt super pofticioasa dar vreau sa slabesc si in prezent am in casa niste ducliuri ramase de la Paste pe care le-am primit.Ce sa fac cu ele? Nu vreau sa le arunc pentru ca nu sunt genul care sa arunce mancare degeaba. [scuzati categoria n-am stiut care ar fi cea mai buna pentru intrebarea asta]

Răspuns Câştigător
| MomentanNuAmNume a răspuns:

Salutări.
te înţeleg. există două posibilităţi. o alegi pe cea pe care o consideri potrivită.
1. mănânci dulciuri,atât cât vrei,dar după asta faci sport. alergi o oră sau două,faci exerciţii pe saltea ( sunt o groază pe youtube,deci sigur găseşti), după care, tot restul zilei nu mai mănânci dulciuri. deci, oarecum pui calorii, dar după aceea le dai jos prin sport.
2. pui dulciurile în diferite colţuri ale casei,încât să nu se vadă. dacă ai ocupaţie,în timpul zilei vei uita de ele. mergi cu prietenii prin oraş,unde cu siguranţă te vei distra, iar acasă vei veni frântă, după care vei sta uitându-te la tv, şi la un moment dat ţi se va aprinde beculeţul: O FRATE! DULCIURILE! vei alerga să iei ceva bun, pe care-l vei savura. dar ai grijă să nu iei prea multe. şi nu înainte de ora 7 seara. dacă e trecut de 7, mai bine ţi-ai pune pofta-n cui şi ai mânca nişte fructe.
Succes!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat