| Larisa211 a întrebat:

Am o intrebare putin penibilalaughing Imi place de un baiat, el e mai mare cu un an, suntem in aceeasi scoala, clasa langa clasa. Avem o gramada de prieteni comuni. Si as vorbi cu el, numai ca nu prea stiu ce si daca imi vine vreo idee mi-e frica sa nu fiu respinsa. Ciudat, de obicei am destul tupeu cat sa cer numarul de telefon la straini pe strada, dar cu el nici "buna" nu am curaj sa-i zic rolling on the floor ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| yutsa a răspuns:

Um.daca ai prieteni comuni cu el si te intelegi bine ai putea sa iesiti cu toti undeva si poti vorbii cu el cum vorbesti cu ceilalti prieteni stiu ca e greu si te vei simtii stangace dar. trebuie macar sa incerci! stiu cum e laughing sau daca nu vrei sa vorbesti direct cu el poti sa ii iei adresa de eMAIL si vorbiti pe net eu asa am facut si am o relatie de 3 ani cu un baiat ^^l-am intrebat daca are prietena daca vrea una etc si mi-a zis ca nu sad dar intr-o seara m-a intrebat daca il plac big grin si am zis ca da si a zis ca si el am vorbit cam un an cu el pe net poti incerca si tu vezi daca vei reusi succes!

| Larisa211 explică (pentru yutsa):

Prima idee e destul de buna! As vorbi cu el pe holul scolii, dar colegii mei (idioti) tot chicotesc si isi bat joc deci nu prea putem purta o conversatie decenta. Pe net. nu stiu o sa incerswinking Mersii :*

| yutsa a răspuns (pentru Larisa211):

Cu placere :*