| HelpPls12341234 a întrebat:

Am o prietena buna si de la un timp a inceput sa-mi placa de ea si mi-e frica sa-i zic sa nu se destrame prietenia. Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| Elenina356 a răspuns:

Incearca sa I-o spui cu o gluma sarcastica. Daca sunteti buni prietteni, nu se va supara si ti-ar raspunde sincer. Daca nu-ti place raspunsul, schimbati subiectul.

| BlackRose03 a răspuns:

Daca chiar iti place ai putea sa incerci s-o faci sa simta la fel.
1. Tine-o de mana cat mai des cand ii este greu si uita-te in ochii spunandu-i ca totul va fi bine;
2.Cand o vezi imbratiseaz-o(o femeie care e imbratisata mai mult de 15 secunde prinde mai multa incredere in barbatul respectiv);
3. Apropie-te de ea prin intermediul glumelor(ex:Iubi, draga mea, comoara mea ce faci?), dar ai grija sa razi cat mai mult cand faci asta, astfel incat sa nu-si dea seama;
4.Nu o lasa sa se uite la alti tipi, spune-i ca sunt prea buni pentru ea;
5.Da-i ocazional mesaje prin care sa precizezi faptul ca te intereseaza starea ei sufleteasca;

Daca vrei sa ramaneti doar prieteni poti sa iti gasesti pe cineva, o fata mai buna si pe gustul tau care sa pastreze relatia de prietenie intre voi doi.Dar ti-as recomanda sa ramaneti doar prieteni, de obicei relatiile de iubire se strica si se ajunge la certuri si ura, in timp ce o prietenie poate dura pana la sfarsitul vietii.Cred ca acum esti singur si iti gasesti alinarea in ea, este doar o faza.