| Isa a întrebat:

Am o prietena care este indragostita de un baiat de 22 ani(ea are 13 ani). El nu o cunoaste si nici nu a vorbit cu ea decat odata pe mess. Prietena mea a incercat de foarte multe ori sa il uite dar nu a reusit. Dati-i niste sfaturi! funda normal! big grin

Răspuns Câştigător
| FilimonTamaraIoana13 a răspuns:

Heyyyy...nu prea ai ce sa-i faci prietenei tale, odata ce devine practic "obsedata" de baiatul respectiv este fff greu sa il scoti din cap! totul depinde de ea, daca isi va da seama ca este intr-adevar o diferenta mare de varsta si ca o relatie intre practic:un copil si un baiat deja "matur" nu poate avea loc,,, ea are doar 13 ani si sa zicem ca el ar fi dispus so astepte sa mai creasca pentru ca pentru el e cam mica oricum s-ar putea ca el sa se casatoreasca peste 2-3 ani! in plus daca ar fi fost atras baiatul respectiv de persoana ei n-ar fi ignorato asa, ajut-o sasi gaseasca un hobby sau vb despre altceva(asa se intampla la adolescenti:se indragostesc ff usor, cand va mai creste isi va da seama ca chiar n-are rost si ca a fost cam prostutza)rolling on the floor mai sunt tipi p lumeee

2 răspunsuri:
| Silviu123456 a răspuns:

Poi ce sa zic sunt baiat si nu cred ca la 22 de ani acel baiat va sta cu ea.pentru ca un baiat trecut de 16 17 ani vrea ceva care o fata de 13 ani nu-i poate oferi. Sfatul meu este sa il uite, pentru al uita mai usor parerea mea estebk ar trebui sa isi faca un prieten de varsta apropiata cu ea

| Andarock a răspuns:

Sa se gandeasca pe viitor la asa ceva! Sa se gandeasca ca are doar 22 de ani, si ca ala nici nu s-ar uita la ea ~~