| xFaith a întrebat:

am o probema si sper sa ma ajutati.
Sa incep cu inceputul:
M-am indragostit nebuneste de un prieten. Maine urmeaza sa ma intalnesc cu el si sa ne marturisim sentimentele.
Problema sta in felul urmator: Mamei nu prea ii comvine deorece el este de la tara straight face [ dar el nu se comporta ca un taran straight face ma intelegeti? ] In fiacere zii ma contrazic cu mama si ea nu vrea sa intelegeaga straight face pur si simplu nu vrea ca eu sa. fiu impreuna cu el straight face
Credeti ca ar fi in regula daca nu i-`as spune de viitoarea relatie? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa nu-i spui pana la momentul potrivit. tu ai incercat sa ai explici. asteapta sa treaca un timp si dupa aceea ai prezinti baiatul mamei tale si asa o sa aiba alta parere despre el daca il cunoaste mai bine. nu o lasa pe mama ta sa iti strice prietenia. succes!

3 răspunsuri:
| Saturday a răspuns:

Haide,parintii mereu te iarta, de asta sunt parinti.Au facut si ei gafe si nu au ascultat parintii lor asa cum o faci tu acum.Asculta-ti inima, nu creierul:*

| YumiSukinanda a răspuns:

Pai sigur daca i-ai spune sigur sar supara pe mama ta, deci mai bine spui ca tie iti place de el ca prieten nu ca iubit
ca daca i-ai spune asta poate ca daca e un baiat intelegator intelege si poti explica si mamei si lui nu prea stiu nu prea ma pricep dar asta ar trebui sa faci, sigur

| IulySweet a răspuns:

Probleme de genul astea apar, cand parintilor nu le place baiatul de care ne indragostim. Intr-un fel sau altul, parintii ( in cazul tau mama), nu ne pot poruncii pe cine sa iubim. Noi si sufletul alegem pe cine iubim, in niciun caz parintii. Incearca sa ii explici mamei tale ca iti place de baiat, si ca tu il iubesti iar vorbele ei nu te fac sa renunti ba chiar te face sa il iubesti mai tare...baga si tu niste vorbe mai siropoasesmug. Incearca sa o convingi. Iar daca ea este cu totul impotriva relatiei tale cu baiatul respectiv, de ce sa nu incerci sa o ti pe ascuns, poate merge, mult noroc, sper ca am fost de ajutor.