| AlynaSp a întrebat:

Hey TPU.! Am o problema destul de anormala. Sa va povestesc de la inceput :
La gradinita ( acum am 11) am avut o prietena Delia. Si imi placea felul ei de a fi asa ca am copiat conportamentul ei. Peste 1 an cand m-am dus in clasa I la scoala am inceput sa copiez scrisul si comportamentul colegilor mei. Dar daca imi placea un copil cum scrie sau se comporta il copiam. Țineam pixul sau stiloul in mana cum il tinea copilul respectiv pe care il cppiam. Acum nu mai stiu cum imi țineam pixul in mana sau cum scriam eu inainte, la gradinita adica. Si nu stiu cum sa ma despart de chestia asta cu copiatul comportamentului si a scrisului. Va rog sa nu am comentarii cu injuraturi sau sa radeti. Dau funda la un sfat bun!

1 răspuns:
| Radu284 a răspuns:

Pai singura metoda e sa realizezi (si se pare ca ai realizat deja) ca nu e o idee buna sa copiezi totul, ci sa mai faci si cum e natural.

Mai ales pentru ca, copii de 11 ani nu sunt, in general, cele mai bune modele de copiat happy

Acum probabil ca nu iti mai poti schimba felul de a tine pixul, dar macar incearca ca de acum inainte sa mai ai si stilul tau.