| adinaxD a întrebat:

Hey TPU!
am o problema. e vorba despre prietena mea.de fiecare data cand mai vin la vecini fete de varsta noastra.de mine uita.nu ma mai baga in seama.de ex: cunoaste de 3 zile o fata si deja doarme la ea. si pe mine ma cunoaste de la gradinita si nu a dormit niciodata la mine(si sta cu o casa departare de mine). a mai venit la mine doar ca sa imi ceara bicicleta...pentru ca vroia sa se plimbe cu fata aia.si eu de multe ori am intrebat-o: "-vrei sa ne plimbam cu bitzele?" si ea: "-nuuuuuu, ca n'am chef"...
am mai iertat-o de multe ori... dar deja parca mi-a ajuns...nu stiu ce sa fac.va rog sa imi dati un sfat
Funda!

Răspuns Câştigător
| bonbon a răspuns:

Din punctul meu de vedere este ca ea doar te foloseste, daca spui ca iti cere bicla ca se se plimbe cu prietena ei si cu tine nu poate niciodata...ar trebui sa o intrebi daca ea chiar vrea sa fie prietena ta pentru ca se comporta ca si cum nu ar vrea, poate ca ea nu vrea prietenii de o viata ci doar unele trecatoare,,,ar trebui sa discutati odata tot ce nu a comvine una la alta si apoi vedeti daca amandoua sunteti disponibile sa va schimbati si daca nu mai bine ar fi sa nu mai fiti decat doua amice,,, sper ca te-am autat,,, te puup si astept sa imi raspunzi sa imi spui ce ai facut,,, imi dai funda pllzz?

2 răspunsuri:
| adinaxD explică:

Am mai discutat despre lucrurile acestea...dar degeaba straight face

| KatAcestUtilizatorNuMaiEPeTPUxD a răspuns:

Se foloseste de tine si nu te respecta. Am trecut si eu printr-o situatie asemanatoare. Cel mai bun sfat: n-o mai lasa sa te joace pe degete si fa-ti alta prietena. happy