Întrebare recomandată | Smiiilee a întrebat:

am o problema... nu ma pot decide daca sa plec sau nu in Londra. Sunt clasa a 8-a dar o matusa a unei prietene care locuieste acolo, mi-a zis ca oamenii sunt foarte Ok, in Anglia si scolile sunt lfl. Si parintii mei sunt acolo, si chiar am vorbit cu ei pe tema asta, mi-au spus ca este alegerea mea daca vreau sa plec sau nu acolo. Dupa liceu, vreau oricum sa merg acolo, dar ideea este ca nu stiu daca sa merg mai devreme. Sfaturi? FUNDA

5 răspunsuri:
| jj95 a răspuns:

Eu cred ca ai putea sa mergi deoarece vei fi aproape de ai tai, si in plus nu ai ce sa pierzihappy
bafta

| SamSon a răspuns:

Daca ai ocazia, fugi din tara asta. Nu ai nimic de pierdut. Te indrepti catre o viata mai buna. Da' vezi ca englezii sunt foarte recalcitranti. Ei fac,, totu' '' ca la carte.

| mona a răspuns:

Nici macar sa nu stai pe ganduri...mergi in Anglia!

| Kamiichu a răspuns:

De ce să nu mergi? :o Fugiiiiii. laughing Eu zic că nu ai regreta dacă ai merge acolo, o viaţă nouă, totul nou..sigur îţi va fi dor de prieteni dar eşti la o vârstă 'fragedă' şi-ţi poţi face prieteni foarte uşor în Londra. Nu mai sta pe gânduri, mai ales că ai tăi sunt acolo puppy dog eyes Baftă :*

| SaTaRRaL a răspuns:

Va fi mai greu sa te duci dupa liceu la facultate te sfatuiesc sa pleci de acum chiar daca vei face o schimbare majora si iti vei pierde multi prieteni.Chiar daca iti pierzi prieteni vei capata o viziune aparte asupra lumi