| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU...am o problema si speram ca ma puteti ajuta., Eu impreuna cu cele 2 cele mai bune prietene ale mele nu ne mai intelegem.noi suntem prietene de foarte mult timp.de cand aveam 3 ani.de mici ne intelegeam foarte bine,, ne mai certam ceteodata dar ne impacam imediat. dar de data asta este diferit. una dintre ele a inceput sa se poarta altfel cu noi;, ne minte mai mereu si se poarta foarte urat cu noi.eu si cu cealalta prietena a mea am incercat la un moment dat sa ne indepartam ceva timp de ea.nu am mai stat cu ea, nu am mai bagat-o in seama, in speranta ca se va schimba si ca va intelege de ce ne comportam asa. dar nu a fost asa... i-am si explicat.am vorbit cu ea.si noi am crezut ca dupa toate astea era cea din inainte dar nu a fost asa.si.si acum eu cu cealalta prietena a mea ne straduim sa ajungem la o hotarare.va rogg ma puteti ajuta,, este foarte important pentru mine ce s-a intamplat,, daca ma puteti ajuta cu vreun sfat.nu stiu ce sa mai facc [fundabatting eyelashes

1 răspuns:
| YangMin a răspuns:

Asa se intampla intr-o prienie! Mai exista si certuri! Asteapta ca problema se va rezolva de la sine.Dar daca nu vrei sa astepti poti sa faci urmatoarele:

1.Cantale melodia care o urasc cel mai mult si spune-le ca nu te vei oprimi pana nu va veti impaca!
2. Ofera-le un cadou!
3. Cereti scuze!
4. Vorbeste cu doi colegi sa vorbeasca ei cu celle doua prietene ale tale si sa iti spuna de ce sunt suparate!

Sper ca ti-am fost de ajutor si sper sa te impaci cat mai repede cu prietenele tale!