| PinkLips847 a întrebat:

Am si eu de tradus acest text din Latina in Romana. si nu ma prea descurc. ma puteti ajuta va rog puppy dog eyes Mersi kiss Dau Funda kiss

Fatö profŭgus, Aenëas ab oris Troĭae in Italĭam et in Lavinĭa litŏra pervěnit. Dea Iuno insignem pietäte virum multos laböres volvěre impellit.

Răspuns Câştigător
| missiulia98 a răspuns:

Exilat de soarta, de la malul Troia din Italia, a ajuns la tarmurile Lavinia. Juno Zeita devotamentului fata de om l-a ajutat...
nu inteleg ultimile 2 cuvinte scuze crying(