| careestefazafrate a întrebat:

Hey TPU, am și eu o curiozitate, de ce mai mult de jumătate din echipa nationala a Franței de fotbal sunt de culoare ( africani )?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca Franta are foarte multi emigranti africani si pentru ca africanii sunt mai dotati de la mama natura cu o conditie fizica de invidiat, mult superioara francezilor, care-s micuti prin natura lor si mai putin agili ca africanii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiindcă nu contează culoarea ci picioarele.

| careestefazafrate explică (pentru sadrian46):

Sunt de acord culoarea pielii nu contează, dar este ciudat că mai mult de jumătate din echipa lor nu sunt francezi.

| sadrian46 a răspuns (pentru careestefazafrate):

Și dacă este ciudat? Nu sunt cetățeni francezi, dar luptă pentru culorile Franței.

| lpavel a răspuns:

Pentru ca 20% din cetatenii frantei sunt de culoare! mai ales in nordul frantei...

| careestefazafrate explică (pentru lpavel):

Da, dar Francezii sunt albi.

| Strutzy a răspuns:

Asa arata francezii.