| SelluMarrie a întrebat:

de la ce varsta poti incepe sa porti sutien? mama imi tot face morala ca sunt mica sa port sutien si din astea...
Dau funditalove struck pentru cel mai bun rasp:X

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Cand inca ai cupa A cred ca e mai bine sa porti bustiera(si e si mai comoda), cand ajungi pe la cupa B poti purta sutien.happyAsta e doar parerea mea, stiu unele fete care poarta sutien si nu au chiar nimic sa puna in el.
.laughing

11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu prea este bine. dar ai putea sa porti de la 15 ani :d

| raresgicu a răspuns:

Poi eu is in clasa a 7 si am deja multe fete in clasa care poarta si au 13 ani unle purtau chiar de la 12 ani sper ca te-am ajutat! Fundita? xD

| DenysSa_5364 a răspuns:

Buna. phai ce sa iti ziclaughing eu port sutien de la 11 ani jumhappy sinker. nu prea e bine sa porti sutien de mica pentru ca ti se lasa sani. dar eu tot port. si nu mi sau lasat de loc. si mie imi fakea morala mama da pana la urma m-a lasat sa porttongue a fost un cosmarlaughing in prima saptamana ma lasa sa il port decat o data la saptamanarolling on the floor si pana la urma dupa 3 saptamani il purtam in fiecare zitongue recomandat ar fi sa il porti de la vreo 13 ani asa... nu stiu. la mine in clasa toate fetele avem sutien tongue funditabatting eyelashes

| DeEuTzA_2553 a răspuns:

Si mie imi zice mama asta depinde si de marimea sanilor tai. apropo cati ani ai?
eu am 13 anishori dar eu zic ca nu este o varsta exacta

| Giorgy23 a răspuns:

Ai uitat sa specifici ce varsta ai, dar ca sa trecem la subiect, cred ca sutienul e indicat indiferent de varsta, atata timp cat ai ce sa bagi in el si atata timp cat nu te strange...nu te jeneaza. te pup

| M4d4lin4 a răspuns:

Depinde, eu de la 11 jum am inceput sa port bustiera, timp de 1 an si ceva, si dupa am trecut la sutien, este de preferat sa-l porti numai cand te duci undeva, sau la ed fizica la scoala big grin, si in special sa nu dormi cu el! Sper ca te-am ajutat :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa nu porti acum si dupa sa porti destuld e rar, stiu fete care vroiau sa aiba sani mari in clasa a 8 a si purtau sutien si acum au niste sani de zici cas ugere de capra, si fete care nu prea au purtat si au sani destul de frumosi, sfatul meu e sa o lasi imi moale cu sutienul

| SelluMarrie explică:

Am 15 ani happy

| ColorGirl a răspuns:

Eu am purtat de la 12 ani si nu am patit nimicathinking
iar mama nu mi-a facut morala.
pentru ca chiar ea mi-a zis sa portbig grin
dar na... da tu vrei poarta
desi se zice ca nu e bine
eu nu am avut nimica

| Petronela a răspuns:

Depinde de marimea sanilor

| Bombonikzi a răspuns:

Ca sa porti sutien e bine sa ai in jur de varsta de 15 ani. Se spune ca sutienul strange si nu lasa sa se dezvolte sanul. Sper ca te-am ajutat. pa