| artistu55 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de clasa a9a.Trec acum la liceu si nu stiu ce caiete sa imi cumpar pentru stiinte-sociale.Ma puteti ajuta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi mai multe caiete studentesti, dar si mici, pentru ca vor fi unele materii la care ti se va preda putin si nu are rost sa cari dupa tine un caiet mare pentru acestea. Caietele de matematica sa fie mult mai putine ca numar fata de cele dictando, pentru ca nu prea o sa ai la ce le folosi. Pe langa acestea, unul sau doua de muzica, un bloc de desen, iar daca vi se cere, de geografie si de biologie (noi am folosit caiete mici dictando pentru materiile astea, dar depinde de profesori).

| MariaChrii a răspuns:

De ala dictando