| Teodora109876 a întrebat:

Am si eu o intrebare puppy dog eyes.
Mi-am downloadat GTA SAN ANDREAS, iar cand dau click pe el sa ma joc imi apare o eroare :

The following program has performed an action that requires Windows to temporaily change the color scheme to Windows 7 Basic.

Windows will automatically change the color scheme back to Windows Aero when this program or other programs performing similar actions are no longer running.

Ce ar trebui sa fac? :-s.

11 răspunsuri:
| Bluu08 a răspuns:

Pai asa imi da sh mie, dar imi intra in joc.

| Bluu08 a răspuns:

Tot W7.

| ovidiu8msn a răspuns:

Asa face la inceput, dupa care o sa iti functioneze. Windows-ul isi seteaza performantele pentru joc. Windows aero iti poate incetini jocul si poate aduce disconfort. Daca vrei sa nu iti mai apara acel mesaj renunti la optiunea cu Windows aero si treci pe standard. Simplu.

| Teodora109876 explică (pentru ovidiu8msn):

Și cum fac asta thinking
Nu prea mă pricephee hee.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Teodora109876):

Click dreapta ->Personalize -> Basic and high contrast themes-> Alegi o tema. Daca nici asa nu te descurci da-mi un mesaj si iti fac un mic tutorial pe you-tube, in 5 minute, insa nu cred ca va fi nevoie.

| Teodora109876 explică (pentru ovidiu8msn):

Am reușit faza cu Tema de windows... acum dau click pe joc și nu se deschide :-l
Adică se închide ecranul ca și cum ar porni dar după revine înapoi pe desktop.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Teodora109876):

Inainte de deschidea?

| Teodora109876 explică (pentru ovidiu8msn):

Nu înainte îmi dădea faza cu tema de windows și apărea din nou desktop-ul.
Acum numai apare tema cu windows-ul că trebuie schimbat și apare desktop-ul.
Ecranul se închide, îți dă impresia că merge dar se deschide înapoi pe desktop.
I-am dat și restart. l-am închis am încercat și a doua zi dar tot nu merge.

| ovidiu8msn a răspuns (pentru Teodora109876):

Ai probleme de compatibilitate.Se rezolva destul de usor. Am patit si eu cu San Andreeas. Numai ca dupa 4 minute am sters jocul. Nu mi-a placut. :)) Asta o sa te ajute: http://www.youtube.com/watch?v=Ij_eiwu7QaM Eu recomand sa dai compatibil cu: Windows vista sp3, nu cu ce face el.

| ovidiu8msn a răspuns:

Am uitat sa spun ceva. Aceea nu este o eroare.