| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare pentru cei care vor abia rabdare sa imi citeasca povestioara... poate va parea stupida, dar chiar sunt in dubii rau de tot.
vara asta am fost plecata la un unchi de al meu din Italia. din cauza ca meseria nu ii permite sa stea mult pe acasa, am fost nevoita sa imi petrec timpul cu alte persoane, si anume verisoara mea, tatal ei si cel mai bun prieten al acestuia din urma...acest prieten si cu mine am devenit apropiati destul de repede pentru ca amandoi suntem zuzu, plus amandurora ne plac motoarele (m-a plimbat cu al lui si a fost genial) si pur si simplu ne placea foarte mult sa petrecem timp impreuna. chestia e ca el a inceput la un moment dat sa bata niste apropo-uri care nu prea se cad (de exemplu scoateam limba la el si spunea ca o sa mi-o muste) si, chiar daca spunea in gluma, eu tot i-am dat peste nas pentru ca cu mult mai mare decat mine (el doar radea si parea ca se distreaza pe seama mea). ideea e ca eu una il consider pur si simplu un prieten foarte bun, dar de cate ori imi amintesc de cei de acolo el e cel mai prezent in gandurile mele si de el pare sa imi fie cel mai dor. nu imi pot da seama ce fel de relatie s-a format intre noi, desi inclin sa cred ca e pur si simplu una de amicitie. eu i-am spus ca e cel mai bun prieten al meu de acolo si a parut multumit...chiar nu stiu ce sa cred.

Răspuns Câştigător
| Jouliete a răspuns:

Poate tu crezi ca te place dar el doar se joaca/se intelege cu tine, adica e normal sa iti amintesti de el ca doar cu el te-ai distrat cel mai mult, e normal te simti apropiata de el, dar este doar un semn de prietenie si atat. Sper ca te-am ajutat.

| PandaGirl98 a răspuns (pentru Jouliete):

Multumesc. da, a ajutat happy

| Jouliete a răspuns (pentru PandaGirl98):

Mulumesc de fundita :*

5 răspunsuri:
| Georgemy2 a răspuns:

Ce? Sunteti prieteni, daca ati petrecut cateva zile impreuna nu inseamna ca-l placi

| PandaGirl98 a răspuns (pentru Georgemy2):

Cam asta era logica mamei mele straight face
multumesc pentru raspuns happy

| Georgemy2 a răspuns (pentru PandaGirl98):

laughing