| anonim_4396 a întrebat:

Hey, TPU. As vrea sa ma ajutati cu o problema. Prietena mea e obsedata de felul in care arat. La inceput nu prea i-am dat importanta dar acum chiar ma enerveaza. Mereu zice ca ar vrea sa fie cea mai frumoasa din lume, ca vrea sa fie mai frumoasa ca X, Y, etc. si nu stiu cum sa o mai conving ca nu exista o cea mai frumoasa fata. Cand vede pe cineva ca arata mai bine ca ea sau cand vede in reviste manechine superbe de la Victoria S. samd ma intreaba cum ar putea sa fie mai frumoasa ca X Z bla bla bla. Cum sa o conving sa se multumeasca cu aspesctu ei si daca mai vede pe cineva mai frumoasa ca ea doar sa o aprecieze pe persoana respectiva nu sa vrea sa arate ca ea? Cum sa o conving ca frumusetea e trecatoare si ca pana si modele superbe vor arata "obisnuit" laughing la batranete? Mi-ati putea da poze gen before after cu manechinele cand erau tinere si cum arata acum sau sfaturi etc?

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

"Ceea ce face farmecul unui om este bunatatea lui". (Proverbe.19:22)
"Femeia frumoasa si fara minte este ca un inel de aur pus in ratul unui porc." - (Proverbe.11:22)
"Cine poate gasi o femeie cinstita? Ea este mai de pret decat margaritarele." (Proverbe.31:10)
"Dezmierdarile sunt inselatoare, si frumusetea este desarta, dar femeia care se teme de Domnul va fi laudata." (Proverbe.31:30)

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i ca-i mai bine s-o ia usor, ca totu-i trcator si ca e mai important sa fii un om de bine decat o persoana frumoasa.

| King18name a răspuns:

Zii ca, conteaza ce ai in cap! si cum se comporta! nu e rau sa se aranjeze si sa arate bine, dar daca e obsedata de asta, inseamna ca e clar ce personalitate si cap are! laughing rar mai vezi o fata deferita si desteapta!

| anonim_4396 explică (pentru King18name):

Ea spune ca vrea sa se faca model si ca model nu conteaza decat aspectul si nimic altceva.

| King18name a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu vad unde scrie ca vrea sa se faca model... ci doar ca e obsedata de frumusetea exterioara!

| anonim_4396 explică (pentru King18name):

Imi pare rau ca am uitat sa mentionez.

| King18name a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok. in cazul asta e normal sa fie asa, dar nu chiar obsedata!

| YourDreamGirl a răspuns:

Daca sincer eu tot ma preocupam prea mult de felul in care arat, e ceva trecator...