| LumeaÎnTreiDe a întrebat:

as vrea sa pun si eu o intrebare cat se poate de serioasa...sad... daca nasti prin cezariana, Il superi pe Dumnezeu? pentru. ca daca nasti naturat e ff dureros, dar e in regura dala nu o faci?

fundita

Răspuns Câştigător
| Deĺααα a răspuns:

Buna...straight face Daca esti sau vei fi insarcinata `... Nu te gandi niciodata la cezarianastraight face pentru ca nu e bine. si daca mai doresti sa mai faci un copil nu o sa poti.o sa se rupa operatiastraight facecand e burta mare cum ar fi intre 7-9 luni`straight face Mai bine natural orikat de dureros ar fi. Gandeste`te ca e copilu tau:* si il iubesti.love struck. Cel mai frumos lucru day dreaming happy sa nu t gandesti la avort in niciun cazhappy.`Bfta:*. Si grij d uh

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Din cate stiu eu, cezariana nu este un pacat, ci avortul. Dar, parerea mea, suferi mai rau la cezariana decat la nastere naturala. De ce? LA nastere naturala, te doare cand nasti dar scapi repede, dar insa la cezariana e aproapre la fel ca atunci cand te operezi de apendicita. Adica, o sa ai dureri groaznice de cap, ameteli, si n-o sa te poti scula din pat cateva zile. S-ar putea sa-ti si interzica anumite alimente.
O zi buna si sper ca ti-am fost de folos!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce inseamna cezariana? E ca atunci cind te operezi, adica trebuie sa-ti taie abdomenul ca sa scoata fatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o confuzie totala in capsorul tau. Mi-ai dat mie stupid dupa ce ti-am spus ca cezariana inseamna o operatie si i-ai dat fundita cuiva care spunea de asemenea, ca cezariana inseamna o operatie. Esti penibila.

| byby_9964 a răspuns:

Nu! de ce sa-l superi pe Dumnezeu, asta depinde de fiecere persoana de organism.Il superi daca faci avort.