| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

As vrea sa stiu si eu cum sa interactionez cu noii mei colegi de liceu.
Maine e prima zi de liceu si nu stiu cum sa actionez.
Pe fete cum sa le salut?
Cum sa intru in vorba cu ei?
Ps.:Eu sunt mai timid asa ~

Răspuns Câştigător
| ArinaWolf a răspuns:

In principiu o sa fie usor. Adica sigur vor fi si fete mai prietenoase, doar observa care sunt si pur si simplu spune "buna!"
E mai simplu decat pare! Daca te imprietenesti cu o fata aceasta o sa iti prezinte si alte fete din clasa si poate si baieti.
Cu baietii depinde: unii pot fi simpatici si de treaba si altii pot fi nesimtiti si pusi pe sotii.
Daca ai noroc sa fie mai multi baieti simpatici procedezi ca la fete daca nu mai bine stai departe de persoane de genul asta!
Succeshappy

| Rockerul23 a răspuns (pentru ArinaWolf):

Hmm,si cu romii ce sa fac?
Stiu ca sunt si din astia in clasa.
Cel putin 1.
Si eu fiind rocker.
S-ar putea sa comenteze happy

| ArinaWolf a răspuns (pentru Rockerul23):

Uuum,nu toti sa stii! Am o tipa in clasa care e roma si asculta si rock.
Desi mai rar sa intalnesti asa ceva daca sunt romi si nu sunt tocmai ok cel mai bine e sa ii eviti si sa nu ii provoci.
pana la urma nu cred ca vrei sa mergi la scoala cu gandul ca te asteapa "dusmani"

| Rockerul23 a răspuns (pentru ArinaWolf):

Nu chiar happy
Mersi pentru ajutor.
You get the "Funda" D:

| ArinaWolf a răspuns (pentru Rockerul23):

Thankshappy

5 răspunsuri:
| Meghy414 a răspuns:

Hey! Un sfat ar fi sa fi doar tu insuti si nimeni altineva.Comporta-te normal si totul va fi bine.Succes si multa bafta la liceu!