| Skipper12 a întrebat:

Astazi vreau niste replici acide care le pot da intr-o cearta gen...Se certau in clasa 2 fete si la un moment dat fata ii spune fetei mai curva asa "Noua nu ne place ce iti place tie!"
Stiti ce dorea sa insinueze happy (Cine are cele mai bune replice are funda ^^ Puteti sa folositi niste replici care le-ati folosit si voi in certuri)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Nu socializez cu tomberoanele."
'' O sa pun paie pe foc cand iti ard parul!"
"Eu nu umblu cu cioara vopsită sau naturală"
"Da-ti foc, fa-te scrum"
"Ca motivu pentru care mananc esti tu frumoaso
Am incercat sa gasesc persoane mai proaste pe pamant
Dar mai proaste ca tine inca nu s-au nascut
Nu stiu cu ce sa-ncep lista de defecte
Cand in tramvai toti te confunda cu compostoru' de bilete"
"ti-am gasit de lucru la un centru tare, pe bune
Se numeste "Congresul Femeilor Urate Cu Spume"
Puteti sa organizati marsuri si sa faceti prestatii
In care sa strigati : "Da pe noi de ce nu ne plac barbatii?"
Astea le stiu din melodii laughing)
Chestia ii ca, replicile iti vin pe moment, nu trebuie sa le zici ca pe o poezie, natural, caaaat mai naturaaal posibil, si nu uita de zambet si de ras, alea sunt ca ingredientele principale dintr-o reteta. Probabil ca tu esti fata, nu stiu, dar un lucru sa tii minte, nu te lasa in fata nimanui, doar opinia ta conteaza, nu si a celorlalti. Punct.

| Skipper12 explică (pentru anonim_4396):

Par o fata? sad Si da stiam de zambet si ras asta e lovitura de gratie XD

| anonim_4396 a răspuns (pentru Skipper12):

Ma refeream ca tu ai fi fata aia care ii spune celalaltei fete care e mai curva "Noua nu ne place ce iti place tie!" laughing eram pe laptop si m-am grabit nitel. big grin

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dintre cele 2(două) fete care se ceartă una este „curbă" și cealaltă e „mai curbă".
Cînd spui „mai grasă" înseamnă că aceasta se compară cu una „grasă"?
Cînd spui „mai deșteaptă" înseamnă că aceasta se compară cu una „deșteaptă".
În clasă ( adică într-o clasă de la școală, nu?) există și curbe?
Școala este o pepinieră de curbe? Un fel de bordel, nu?
Eu credeam că la școală se merge pentru a se învăța carte. Dar, din cîte spui matale, s-ar părea că această activitate e ceva în subsidiar.
Principalele îndeletniciri se învață fără profesori. Sexul, fumatul, drogurile și băutura.
Și, la astea nu se dă BAC-ul.
Ia să vă pună aceste obiecte la BAC! Precis veți lua numai de 10.
Partea mai proastă ar fi că nu știu cine ar trebui să dea note la aceste materii. Profesorii sau elevii?
Hai la groapa cu furnici!
P.S. Am scris „curbe " pentru că nu sunt lăsat să scriu așa cum ai scris matale. Ai cred ceva pile la Domnișoara Cristina, dacă pe matale nu te-a întors din drum cu enunțul.

| Skipper12 explică (pentru corolav):

Si ce ai vrea sa fac eu?;-;

| corolav a răspuns (pentru Skipper12):

Sincer, nu știu ce să-ți mai răspund!

| LonelyLoner92 a răspuns:

O replica buna poate fi:

¨Nu merita sa vorbesc cu oameni ca tine¨.

| rubitaaaforever a răspuns:

"Nu toate suntem retardate mintale ca tine"
"Nu ma cobor la nivelul tau risc sa dau de petrol"
"Sunt sigura ca esti invidioasa pe cat de buna si desteapta sunt"
Funda?