| Stefaniaelena1234 a întrebat:

Azi am dat test la mate, geometrie si e posibil sa iau ori 4 ori 6.Nu le am cu matematica si am inceput sa fac pregatire.Prima data am avut la algebra deci la geometrie nu am fc mare lucru.Ma simt groaznic.

3 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Degeaba te simti asa. Accepta orice nota ai luat in acel test deoarece doar cu frustrarea nota oricum nu se schimba si munceste sa o depasesti.

| danay72 a răspuns:

Se întâmplă. E bine ca aceasta te motivează ca data viitoare sa faci mai bine.Aminteste-ti ca omul prevăzător vede nenorocirea și se ascunde. Deci fii atentă și vei reusi. Nu te demoraliza, e doar o notă pe care o poti corecta. Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Notele nu definesc inteligenta unui elev, ca este 1 sau 10, este vorba de nepasare aici, nu de inteligenta. de ce te-ai simti `groaznic`? scoala trebuie sa te faca sa te simti bine, nu sa-ti fie teama, este vina invatamantului aici, nu este vina ta. eu nu mai ma simt asa ca timp de 2 ani am luat numai 2 la matematica, am trecut de mila, din contra m-am ambitionat si am invatat, fa si tu asta. pa