| UrascSoala a întrebat:

Hey TPU!
Azi la scoala a intarziat o profesoara la scoala, iar noi am inceput sa jucam un joc.Pe la sfarsitul orei a venit,iar noi nu am observat-o(eram in spatele clasei), si ne-a pus la mai mult de jumatate de clasa absent.
Luni copiii neparasc la diriginta.Ce sa facem sa scapam doar cu o avertizare?
Funda!

3 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Adevarul; e cea mai buna minciuna. Cred ca diriginta va intelege situatia si va aplana conflictul cu profesoara.

| AndaluziaM a răspuns:

Nu stiu copii prosti... incearcati cu o minciuna toti care v.ati luat absente discutati intre voi minciunarolling on the floor

| LostSoledxd a răspuns:

Incercati sa vorbiti deschiscu ea dar totusi sa fiti respectosi ceretii scuze chiar daca ea a gresit si rugati-o sa va motiveze absentele.fiindca si voi ati gresit ca daca nu va anuntat nimeni ca nu vine era de asteptat ca a sa apara la un moment dat asa ca voi trebuia sa stati cuminti in banca voastra.